Resultater-2013


Alle deltakere ved starten på Mylla dam


Rett etter start



Endelig resultatliste for Nordmarka Ultra Challenge 2013:

Klasse for damer:

1. Marte Pedersen: 7t 27min 37s.         Klubb: Hytteplan Sport
2. Mona Kjeldsberg: 8t 10min 28s.       Klubb: Gjerdrum IL 
3. Ninette Banoun: 8t 29min 55s.          Klubb: SK Vidar
4. Melissa Laanela: 8t 38min 19s.          Klubb: Ingen oppgitt 
5. Miriam Gulbrandsen: 9t 10min 20s. Klubb: Ingen oppgitt
6. Ingvill Fauske: 9t 14min 25s.             Klubb: Ingen oppgitt
7. Marianne Følling: 9t 17min 51s.       Klubb: Romerike Ultraløperklubb
8. Cathrine Holme: 9t 17min 55s.         Klubb: Romerike Ultraløperklubb
9. Anne Thygeson: 9t 41min 35s           Klubb: Østmarka O-klubb 
10. Sølvi Stensli: 9t 58min 33s               Klubb: Romerike Ultraløperklubb  

Ragnhild Audestad: 11t 6min 46s. Fullført etter maks tid Klubb: Romerike Ultraløperklubb

Anine Elieson: Disk-ikke stemplet på Spålen. Klubb: Hytteplan Sport
Kristine Borthen: Disk-ikke stemplet på Spålen. Klubb: Hytteplan Sport

Totalt 13 startende

Ikke startet:
-Torill Torgrimsen. Klubb: Ikke oppgitt

Totalt 14 påmeldte i klassen, 13 startet, 2 ble disket pga manglende stempling på Spålen, 1 fullførte etter maks tid. 10 fikk godkjent, fullført løp.


Marte Pedersen: Årets vinner av kvinneklassen


Vi gratulerer Marte Pedersen med seieren i årets Nordmarka Ultra Challenge.



Klasser for herrer:

1. Ivar Haugen: Tid: 6t 31 min 20s           Klubb: BFG Fana
2.  Espen Kristiansen: 7t 27min 40s         Klubb: Ikke oppgitt
3.  Stian Kristiansen: 7t 27min 42s           Klubb: Ikke oppgitt
4.  Henrik Kvisgaard: 7t 43min 35s          Klubb: Skildpaddene
5. Jørgen Ruud:8t 6 min 59s                     Klubb: Nets Active 
6. Allan Bowe: 8t 7min 11s                        Klubb: Oslo Hash House Harriers
7. Ola Mjølhus: 8t 16min 51s                    Klubb: Hjelmeland IL
8. Felix Haug: 8t 22min 33s                       Klubb: Ingen oppgitt
9. Ragnar Øien: 8t 22min 53s                    Klubb: Ingen oppgitt
10. Michael Just Hansen: 8t 27min 8s      Klubb: Ingen oppgitt
11. Knut Paalsrud: 8t 29min 49s               Klubb: Romerike Ultraløperklubb
12. Tommy Støa: 8t 46min 43s                  Klubb: Hytteplan Sport
13. Leif Abrahamsen: 9t 6min 29s            Klubb: Romerike Ultraløperklubb
14. Kristian Hellerud: 9t 18min 24s          Klubb: Ingen oppgitt
15. Lars Baklid: 9t 28min 53s                    Klubb: Konnerud IL
16. Olav Engen: 9t 32min 30s                    Klubb: Romerike Ultraløperklubb
17. Harald Thygeson: 9t 41min 37s           Klubb: Ingen oppgitt
18. Christian Evensen: 9t 50min 38s         Klubb: Ingen oppgitt
19. Sven Gjermund Arnesen: 10t 23min 9s. Klubb: Romerike Ultraløperklubb
20. Ole K Brattli: 10t 56min 58s                 Klubb: Trondheim Triatlon Klubb

Ottar Røed: 11t 6min 46s. Fullført etter maks tid. Klubb: Romerike Ultraløperklubb
Trond Idland: Brutt løpet. Klubb: Gjesdal IL / Salamon Trail Team Norway

Totalt 22 startende.

Ikke startet:

-Dagfinn Mo.             Klubb: Ikke oppgitt
-Harald Zeigler          Klubb: Ikke oppgitt
-Simon Gunnarsson   Klubb: Jerkules Atletklubb
-Per-Einar Roth          Klubb: Romerike Ultraløperklubb 
-Robert Hansen          Klubb: Storgaten BIL
-Martin Waage           Klubb: Ikke oppgitt
-Tom Rune Larsen     Klubb: Romerike Ultraløperklubb

Totalt: 29 påmeldte i klassen, 22 startet, 1 fullførte etter maks tid og 1 brøt.
20 fikk godkjent, fullført løp.

Ivar Haugen: Årets vinner av herreklassen


Vi gratulerer Ivar Haugen med seieren i årets Nordmarka Ultra Challenge.




..................................................................................................................
Statusoppdateringer under løpets gang:

Målgang:

Anine Elieson: Disk-ikke stemplet på Spålen
Kristine Borthen: Disk-ikke stemplet på Spålen
30. Ole K Brattli: 10t 56min 58s
31. Ottar Røed: 11t 6min 46s. Fullført etter maks tid
32. Ragnhild Audestad: 11t 6min 46s. Fullført etter maks tid


Status pr 1930:

1. Ottar Røed: På vei mot siste sjekkpunkt
2. Ole K Brattli: På vei mot siste sjekkpunkt
3. Ragnhild Audestad: Status ukjent
4. Anine Elieson: Status ukjent
5. Kristine Borthen: Status ukjent


Målgang:
28. Sølvi Stensli: 9t 58min 33s
29. Sven Gjermund Arnesen: 10t 23min 9s 


Kl 1845:

1. Sølvi Stensli: Rett før mål
2. Sven Gjermund Arnesen: På vei mot siste sjekkpunkt
3. Anine Elieson: På vei mot Kamphaug
4. Kristine Borthen: På vei mot Kamphaug
5. Ottar Røed: På vei mot Kamphaug
6. Ole K Brattli: På vei mot Kamphaug
7. Ragnhild Audestad



Målgang(1845):

19. Ingvill Fauske: 9t 14min 25s
20. Marianne Følling: 9t 17min 51s
21. Cathrine Holme: 9t 17min 55s
22. Kristian Hellerud: 9t 18min 24s
23. Lars Baklid: 9t 28min 53s 
24. Olav Engen: 9t 32min 30s
25. Anne Thygeson: 9t 41min 35s

26. Harald Thygeson: 9t 41min 37s
27. Christian Evensen: 9t 50min 38s

Målgang:

17. Leif Abrahamsen: 9t 6min 29s 
18. Miriam Gulbrandsen: 9t 10min 20s

Kl 1800:
Fortsatt ute i løypa

1. Leif Abrahamsen: Like før mål
2. Christian Evensen: Ved siste sjekkpunkt
3. Miriam Gulbrandsen: Ved siste sjekkpunkt
4. Olav Engen: På vei mot siste sjekkpunkt
5. Anne Thygeson: Passert Kamphaug
6. Harald Thygeson: Passert Kamphaug
7. Sølvi Stensli: Ved Kamphaug
8. Sven Gjermund Arnesen: På vei mot Kamphaug
9. Anine Elieson: På vei mot Bjørnsjøhelvete
10. Ole K. Brattli: På vei mot Bjørnsjøhelvete






Kl 1745:

Målgang:

12.Michael Just Hansen: 8t 27min 8s
13. Knut Paalsrud: 8t 29min 49s
14. Ninette Banoun: 8t 29min 55s
15. Melissa Laanela: 8t 38min 19s
16. Tommy Støa: 8t 46min 43s

DNF: Trond Idland



Kl 1730:

Målgang:


6. Jørgen Ruud:8t 6 min 59s
7. Allan Bowe: 8t 7min 11s
8. Mona Kjeldsberg: 8t 10min 28s
9. Ola Mjølhus: 8t 16min 51s
10. Felix Haug: 8t 22min 33s
11. Ragnar Øien: 8t 22min 53s



Kl 1645:

Målgang:

5. Henrik Kvisgaard: 7t 43min 35s



Kl 1630:

Målgang:

2. Marte Pedersen: 7t 27min 37s
3. Espen Kristiansen: 7t 27min 40s
4. Stian Kristiansen: 7t 27min 42s



Kl 1600:

1. Henrik Kvisgaard: Passert Kamphaug
2. Ola Mjølhus:På vei mot Kamphaug
3. Jørgen Ruud: På vei mot Kamphaug
4. Allan Bowe: På vei mot Kamphaug
5. Mona Kjeldsberg: Ved Bjørnsjøhelvete
6. Ragnar Øien: Ved Bjørnsjøhelvete
7. Knut Paalsrud: På vei mot Bjørnsjøhelvete
8. Felix Haug: På vei mot Bjørnsjøhelvete
9. Michael J. Hansen: På vei mot Bjørnsjøhelvete
10. Melissa Lanella: Passert Kobberhaugene
11. Leif Abrahamsen: Ved Kobberhaugene
12. Christian Evensen: Ved Kobberhaugene
13. Tommy Støa: Ved Kobberhaugene
14. Miriam Gulbrandsen: Ved Kobberhaugene
15. Ninette Banoun: Ved Kobberhaugene

16. Olav Engen: På vei mot Koberhaugene
17. Sølvi Stensli: På vei mot Kobberhaugene
18. Sven Gjermund Arnesen: Passert Damtangen
19. Anne Thygeson: Passert Damtangen

20. Harald Thygeson: Passert Damtangen
21. Ottar Røed: Passert Kikuttoppen
22. Ole K. Brattli: Passert Kikuttoppen
23. Anine Elieson: Passert Kikuttoppen
24. Kristine Borthen: Passert Kikuttoppen



Førstemann i mål:

Vinner av årets Nordmarka Ultra Challenge:

Ivar Haugen. Tid: 6t 31 min 20s

Vi gratulerer :-)


Pr 1500:

1. Ivar Haugen: Passert Kamphaug (Forventet målgang 1530)
2. Henrik Kvisgaard: Ved Kobberhaugene
3. Jørgen Ruud: På vei mot Kobberhaugene
4. Ola Mjølhus
5. Allan Bowe: På vei mot Kobberhaugene
6. Mona Kjeldsberg: På vei mot Kobberhaugene
7. Ragnar Øien: På vei mot Kobberhaugene
8. Felix Haug: Passert Damtangen
9. Knut Paalsrud: Passert Damtangen
10. Michael J. Hansen: Passert Damtangen
11. Ninette Banoun: På vei mot Damtangen
12. Tommy Støa: På vei mot Damtangen
13. Melissa Lanella: På vei mot Damtangen
14. Christian Evensen: På vei mot Damtangen
15. Leif Aabrahamsen: Passert Kikuttoppen
16. Miriam Gulbrandsen: Passert Kikuttoppen
17. Sølvi Stensli:  Ved Kikuttoppen
18. Olav Engen: Ved Kikuttoppen
19. Sven Gjermund Arnesen: På vei mot Kikuttoppen
20. Harald Thygeson: På vei mot Kikuttoppen
21: Anne Thygeson: På vei mot Kikuttoppen
22. Ole K Brattli: På vei mot Kikuttoppen
23. Anine Elieson: På vei mot Kikuttoppen
24. Kristine Borthen: På vei mot Kikuttoppen
25. Ottar Røed: På vei mot Kikuttoppen




Pr 1330:

1. Ivar Haugen: Damtangen
2. Trond Idland: Kikuttoppen
3. Felix Haug: På vei mot Kikuttoppen
4. Allan Bowe: Passert Sandungen
5. Mona Kjeldsberg: Sandungen
6. Ragnar Øien: Sandungen
7. Knut Paalsrud: Passert Kjerkeberget
8. Leif Abrahamsen: Passert Kjerkeberget
9. Christian Evensen: Passert Kjerkeberget
10. Melissa Lanella: Passert Kjerkeberget
11. Miriam Gulbrandsen: Mot Kjerkeberget
12. Olav Engen: Mot Kjerkeberget
13. Sølvi Stensli: Mot Kjerkeberget
14. Ole K Brattli: Mot Kjerkeberget
15. Anne Thygesom: Mot Kjerkeberget
16. Harald Thygeson: Mot Kjerkeberget
17. Sven Gjermund Aarnesen: Passert Katnosa
18. Tommy Støa: Passert Katnosa
19. Kristine Borthen: Passert Katnosa
20. Anine Elieson: Passert Katnosa
21. Ottar Røed: Katnosa




Pr 1115:

1. Trond Idland: 2-3 km fra Katnosa
2. Ivar Haugen: Ved Spålen
3. Henrik Kvisgaard: Ved Spålen
4. Allan Bowe: Ved Spålen
5. Ola Mjølhus: Ved Spålen
6. Jørgen Ruud: Ved Spålen
7. Felix Haug; På vei mot Spålen
8. Mona Kjeldsberg: På vei mot Spålen
9. Knut Paalsrud: På vei mot Spålen
10. Leif Abrahamsen: På vei Mot Spålen
11. Christian Evensen: På vei mot Spålen
12. Michael Just Hansen: På vei mot Spålen
13. Anine Elieson: Pershusfjellet
14. Kristine Borthen: Pershusfjellet
15. Tommy Støa:Pershusfjellet
16. Olav Engen: Pershusfjellet
17. Sølvi Stensli: Pershusfjellet
18. Harald Thygeson: Pershusfjellet
19. Anne Thygeson: Pershusfjellet