Resultater 2014


Starten på NUC 54
Årets arrangement ble avviklet under flotte forhold og vi fikk mange, gode tilbakemeldinger på at deltakerne hadde flotte løpsopplevelser underveis på alle distanser. Det er vi svært glad for å høre.

I NUC 100 viste John Henry Strupstad å være den suverent beste. Han løp over målstreken etter litt over 15t. Nesten 3t etter kom Arve Haugland med Henrik Kvisgård på 3. plass.
Blant kvinnene ble Kjersti Lerkerød vinner rett foran Monica Strand med ca 1t igjen til makstiden.

John Henry Strupstad..vinner av NUC 100

Kjersti Lerkerød, Vinner av årets NUC 100
Vi gratulerer John og Kjersti med seieren i årets NUC 100.

I NUC 54 fikk vi ny bestetid og det var hard konkurranse helt øverst i toppen mellom de 5 første. Harald Skarpeteig viste seg å være den sterkeste og krysset målstreken på ny bestetid for distansen.
Luca Roncoroni, Felix Haug, Hans Olaf Kalsveen og Espen Kristiansen kjempet like bak om de neste plassen.
I kvinneklassen vant Ingvill Fauske med Turid Sunde og Britt Paulsen på de neste plassene like bak.


Vinner, Harald Skarpeteig i midten med Felix Haug til venstre og Luca Roncoroni til høyre

Vinner, Ingvill Fauske, med pappa Oddvar Fauske til venstre
Vi gratulerer Harald og Ingvill med seieren i årets NUC 54.



I NUC 26 vant Håvard R. Bakken med Roar Heidenstrøm og Rune Strengelsrud på de neste plassene.
I kvinneklassen vant Synne Berger med Trude Mortensen og Ida Foss på plassene etter det.



Vi gratulerer Håvard og Synne med seieren i årets NUC 26.


NUC 100

-Kvinner
1. Kjersti Lerkerød: 18t 57 m
2. Monica Strand: 19t 2m

-Menn
1. John Henry Strupstad: 15t 6 m
2. Arve Haugland: 18t
3. Henrik Kvisgård: 18t 59 m
4. Per-Einar Roth: 19t 13 m
5. Knut Ivar Paalsrud: 19t 14m
6. Martin Hauge Nilsen: 19t 15m
7. Torbjørn Stokke: 19t 53 m




NUC 54

-Kvinner
1. Ingvill Fauske: 8t 46m
2. Turid Sunde: 8t 54m
3. Britt Paulsen: 9t 3m
4. Marit Horgen: 9t 17m
5. Miriam Gulbrandsen: 9t 19 m
6. Hjørdis Johanne Sørensen: 10t 7m


-Menn
1. Harald Skarpeteig: 6t 24m
2. Felix Haug: 6t 35m
3. Luca Roncorini: 6t 45m
4. Hans Olaf Kalsveen: 6t 48m
5. Espen Kristiansen: 6t 56m
6. Trond Gjelstad: 7t 23m
7. Robert Hansen: 7t 25 m
8. Stian Kristiansen: 7t 27m
9. Johan Wandås: 7t 45m
10. Harald Sverdrup-Thygeson: 7t 49m
11. Torbjørn Høvde: 8t
12. Trond Åge Osvoll: 8t 1m
13. Gunnar Næss: 8t 14m
14. Martin Treider: 8t 31m
15. Trond Olav Vassdal: 8t 36m
16. Oddvar Fauske: 8t 46m
17. Eirik William Sandsten: 8t 54m
18. Øyvind Sørgjerd: 8t 54m
19. Jørgen Saxegaard: 8t 55m
20. Lars Kåre Grimsby: 9t 8m
21. John Oscar Næss: 9t 19m
22. Tejo de Groot: 9t 21m
23. Rodney Harper: 9t 27m
24. Erik Jansen: 9t 28m
25. Lars Katzenmaier: 9t 29m
26. Christian Brurås: 9t 40m
27. Martin Olafsen: 10t 5m
28. Javier Reyes Gomez: 10t 32m

Fullført etter maks tid:
-Iver Marius Nerby: 12t 18m
-Sjaak Stevens: 12t 21m



NUC 26

-Kvinner
1. Synne Berger: 3t 52m
2. Trude Mortensen: 4t 43m
3. Ida Foss: 4t 42m
4. Anne Sverdrup-Thygeson: 4t 43m

-Menn
1. Håvard Rønnevig Bakken: 3t 24m
2. Roar Heidenstrøm: 3t 30m
3. Rune Strengelsrud: 4t 34m
4. Kjetil Sverdrup-Thygeson: 4t 43m